Další přednáška na VOŠ, OA, SPgŠ a SZŠ v Mostě pro žáky maturitního ročníku

Děkujeme paní učitelce Mgr. Petře Zdvořákové za její projevený zájem o domácí hospicovou péči ❤

„Dne 17. 01. 2023 nás navštívila paní ředitelka Domácího hospice sv. Terezie Mgr. Petra Stanislava Meinlschmidtová, aby nám pověděla něco o domácí hospicové péči a o tomto hospicu.

Paní Petra S. Meinlschmidtová byla velmi sympatická, hodná a šlo vidět, že jí na této práci opravdu záleží a věnuje se jí neustále. Musím říct, že toto téma nemám moc ráda. Jsem smířená s tím, že lidé umírají např.: kvůli stáří či chronické nemoci, ale nedávno jsem přišla o několik blízkých osob, takže jsem se této přednášky o umírání trochu bála. Chvilkama to tedy pro mě nebylo lehké poslouchat, protože se mi vybavovaly vzpomínky.

Paní ředitelka nás ale velmi zaujala touto přednáškou a dokázala nám to velmi dobře a otevřeně vysvětlit. Opravdu ji, a i ostatní pracovníky hospicu obdivuji, jelikož to je velmi psychicky náročná práce. Já osobně bych tuto práci dělat nemohla, jelikož si myslím, že nejsem tak úplně smířená se svou smrtí, natož smrtí ostatních. Smrt je ale přirozená část života a čeká každého z nás, tudíž i mě, a to je důležité si uvědomit.“

– studentka 4. ročníku SZŠ v Mostě