Exkurze žáků z 3. ročníku VOŠ, OA, SPgŠ a SZŠ Most

Jsme rádi, že je zájem o exkurze v našem zařízení ❤️

„Dne 20. 10. 2022 v dopoledních hodinách jsme se v rámci odborné exkurze s paní učitelkou Martinou Babákovou vydali do Domácího hospice sv. Terezie s kontaktním místem v Chomutově. Na tuto exkurzi jsme se všichni moc těšili, protože jsme se nemohli dočkat, až naší bývalou paní učitelku Mgr. Meinlschmidtovou opět uvidíme.

S paní Petrou S. Meinlschmidtovou jsme si popovídali o službě tohoto zařízení, vyprávěla nám různé kazuistiky a nakonec jsme si zahráli karetní hru „Řekni mi“, která se týká otázek o umírání či věcí, které se smrti jakkoliv týkají.

Lidem se o smrti hovořit nechce, protože je to obtížné téma. Mnoho lidí nemá zkušenost s domácí hospicovou péčí. My jsme rádi, že Mgr. Meinlschmidtová nám již druhým rokem ukazuje, že tato služba má smysl.

Tento den jsme si všichni moc užili a rádi jsme hospic navštívili, doufáme, že se všichni spolu opět někdy setkáme.

Děkujeme.“

Za třídu 3. H, obor Sociální činnost žákyně Kristýna Parýzková