Již druhá přednáška pro sestry z Domácí péče Acme v Ústí nad Labem

Dne 13. 10. 22 v odpoledních hodinách se konala přednáška pro sestry z ADP Acme v Ústí nad Labem, přednášející byla již podruhé ředitelka Domácího hospice sv. Terezie Mgr. Meinlschmidtová. Přednášky se zúčastnila také majitelka ADP Acme Štěpánka Tomsová.

Umírání v domácím prostředí je v dnešní době stále častější. Pacienti s nevyléčitelnou nemocí často chtějí být ve své rodině, kde jsou obklopeni láskou svých nejbližších, ale právě oni potřebují mít k dispozici odborný zdravotnický personál, který dobře zná proces umírání  a dokáže správně reagovat na potřeby umírajícího pacienta.

Pacient v závěru svého života vnímá ohrožení tělesného fungování a integrity, omezení soběstačnosti a výkonu. Narůstá potřeba péče a závislosti na okolí v běžných denních činnostech. Právě v těchto chvílích jsou obrovskou oporou sestry, které pracují ve vlastním sociální prostředí pacienta.

Jsme moc rádi, že můžeme společně sdílet své zkušenosti o nevyléčitelně nemocné pacienty v domácím prostředí.

Za Domácí hospic sv. Terezie Mgr. Petra S. Meinlschmidtová