Již druhá přednáška pro sestry z Komplexní domácí péče Naděje s. r. o.

Druhá přednáška pro sestry z Komplexní domácí péče Naděje s. r. o. se konala dne 11. 10. 2022 v odpoledních hodinách v sídle ADP v Roudnici nad Labem.

Přednášející byla Mgr. P. S. Meinlschmidtová ředitelka Domácího hospice sv. Terezie, která se již dlouhou dobu věnuje rozvoji hospicové péče v ČR.

Téma přednášky bylo umírání v domácím prostředí. Zdravotní sestry z ADP zvláště zajímaly tělesné a psychické potíže pacienta, který je v závěru svého života a trpí projevy pokročilého nevyléčitelného onemocnění.

Pečovat o nevyléčitelně nemocného člověka je nelehký úkol. Pečující osoby mají často pocit, že tápou a hledají cestu pomoci. Děkujeme tedy všem, kteří pečujete o pacienty v domácím prostředí ❤️