Přednáška pro pracovníky Dětského oddělení nemocnice v Chomutově

Víte, co spojuje neziskovou organizaci Nové háro a Domácí hospic sv. Terezie?

Markétka Zagrapanová je původní zakladatelka Nového hára a dcera Lucie Staňkové, která organizaci v současnosti vede. A co je vlastně Nové háro? Nové háro vyrábí a zdarma dává onkologicky nemocným dětem paruky na míru. Patronkou organizace je zpěvačka Lucie Bílá.

A práve osud zakladatelek obou organizací – Nového hára i našeho hospice – se během jejich života protnul.

Markétka se potkala s naší ředitelkou Petrou ve chvíli, kdy jí ještě jako pracovnice mobilního hospice v Ústí nad Labem, doprovázela na její poslední cestě, když statečně bojovala s onkologickou diagnózou. Měla však to obrovské štěstí, že mohla odejít z tohoto světa obklopena svou rodinou, doma, ve svém pokojíčku, a to právě díky péči služby, jakou i nyní náš hospic nabízí.

V naší práci vidíme obrovský smysl a rádi o ní přednášíme nejen široké veřejnosti, ale i odborníkům. A tak jsme dnes spojily síly a podělily se o své zkušenosti s pracovníky Dětského oddělení nemocnice v Chomutově – Lucka z role pečujícího rodiče po ztrátě dítěte a naše ředitelka Petra za palitivní a hospicovou péči.

Děkujeme za zájem o toto těžké téma a také o zájem rozvíjet péči na
oddělení v nemocnici a mluvit o hospicové péči.
Bylo nám ctí ❤️.png

IG profil organizace Nové háro: @noveharo