„Smrt může být i krásná a radostná“

Dnes je významný den pro slečnu Kristýnu Parýzkovou (17 let), která je studentkou 2. ročníku VOŠ, OA, SPgŠ a SZŠ v Mostě, obor Sociální činnost.
Slečna Kristýna dnes získala 3. místo v celostátním kole Psychologické olympiády v Chomutově. Tato studentka má osobní zkušenost s naším hospicem, kdy v loňském roce jsme pečovali o jejího dědečka. Týna dokázala tyto bolestné chvíle proměnit a naplnit láskou a radostí.

Dnešní celostátní kolo Psychologické olympiády bylo na téma „Setkání s radostí“ a Týnka dokázala téma RADOSTI propojit s hospicovou péčí a podělit se s veřejností o radost, která může být spojena a s hospicovou péčí – Týnko, moc Ti děkujeme a gratulujeme!

❤️

„Jmenuji se Kristýna Parýzková a s paní ředitelku Domácího hospice sv. Terezie Mgr. Meinlschmidtovou jsem poznala při mých studiích na VOŠ, OA, SPgŠ a SZŠ v Mostě, nyní studuji druhým rokem obor Sociální činnost. Mgr. Meinlschmidtová je výborný pedagog a ještě lepší zdravotní sestra se srdcem na správném místě a s moc krásnou duší.
Na konci loňského roku mi ze života odešel na věčnost můj onkologicky nemocný dědeček, přičemž v posledních okamžicích jeho života se mnou na mé i jeho cestě byl právě Domácí hospic sv. Terezie. Dnes jsem měla tu možnost o téhle zkušenosti vyprávět na celostátním kole Psychologické olympiády v Chomutově. Vyprávěla jsem o tom, jak vlastně smrt není jen to smutné a zlé v našem životě. Teď už totiž díky paní ředitelce Domácího hospice sv. Terezie, zdravotní sestře, vím, že smrt může být i krásná a radostná.
Na závěr bych chtěla moc poděkovat paní Mgr. Petře S. Meinlschmidtové a říct, že jsem moc ráda, že mě nejen dnes, ale už několik měsíců podporuje. Jsem ji moc vděčná.